مقالات

روغن نارگیل و بیماری پارکینسون

دلایل کافی وجود ندارد که روغن نارگیل از پیشرفت پارکینسون جلوگیری می‌کند، اما این روغن می‌تواند بعضی از علائم این بیماری را کاهش دهد.

میکروب، کرم و مگس: راهنمایی برای طول عمر بیشتر انسان

میکروب‌هایی که در چشمه‌های آب گرم زندگی می‌کنند، دانشمندان را به دلیل توانایی خود برای زنده ماندن در دمای بیش از 100درجه سانتی‌گراد مجذوب خود کرده‌اند.

آیا روغن نارگیل از بیماری آلزایمر پیشگیری می‌کند؟

آلزایمر، بیماری شایع و پیشرونده در سالمندان است و مهارت‌های شناختی مانند حافظه، صحبت کردن و تمرکز را مختل و به‌تدریج همه عملکردهای مغز را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این بیماری در خانم‌ها شایع‌تر است.

چاقی، سالمندی و رضایت از زندگی

چاقی یا اضافه وزن بر اساس نسبت وزن به قد یا BMI تعریف می‌شود و اگر این شاخص برای فرد بین 25 تا 30 باشد اضافه وزن و اگر بالای 30 باشد، چاق محسوب می‌شود.

ماساژ به عنوان درمان تکمیلی در بیماران پارکینسون

می دانیم در حال حاضر پارکینسون یک بیماری پیشرونده است و درمان ندارد و فقط می‌توان شدت علائم حرکتی و غیرحرکتی بیماری را کاهش داد و باعث بهبود کیفیت زندگی شد.

اخبار امیدبخش برای بیماران آلزایمر

از 18سال قبل، یک آنتی‌بادی منوکلونال به نام ادوکانوماب توسط شرکت بیوژن تولید شد. این آنتی‌بادی، ضد پلاک‌های آمیلوئید -که در مغز این بیماران تشکیل می‌شود- عمل می‌کند و آنها را از بین می‌برد و باعث بهبود علائم در بیماران می‌شود.

قدرت گرفتن یا مشت کردن، تعیین‌کننده سلامت جسم و مغز در سالمندی

قدرت مشت کردن یا گرفتن اجسام (Grip) یکی از فاکتورهای سلامت است و قدرت پیشگویی وضعیت سلامت در افراد سالمند را دارد. هر چقدر قدرت مشت کردن بیشتر باشد، فرد سالمند سالم‌تر است

واقعا ویروس کرونا از کجا آمده است؟

حقیقت و شایعه درباره همه‌گیری، منشا و درمان‌های بیماری کووید- 19 زیاد است و همه گیج شده‌ایم. یکی از این موارد منشا این ویروس است.

مراکز نگهداری سالمندان نیاز مهم امروز

مرکز نگهداری سالمندان یکی از نیاز های مهم زندگی امروز است. زیرا زندگی همراه با تکنولوژی باعث می شود سالمندان تنها و افسرده شوند

آفتاب‌سوختگی سالمندان را جدی بگیرید

آفتاب‌سوختگی سالمندان را جدی بگیرید، زیرا پوست سالمند حساس‌تر و نازک‌تر است. همچنین علاوه بر ساخته شدن ویتامینD، نتایج مطالعات نشان داده میزان افسردگی هم کاهش می‌یابد.