فیزیوتراپی مرکز وقت زندگی

خدمات پزشکی

فیزیوتراپی

فیزیوتراپی علمی است که نه تنها در بهبود کیفیت زندگی همه افراد به‌خصوص سالمندان نقش مهمی دارد، بلکه می تواند از ایجاد آسیب هم پیشگیری کند.
فیزیوتراپی به سالمند کمک می‌کند توانایی‌هایش را افزایش دهد یا اگر بیماری پیشرونده‌ای دارد، توانایی‌اش را حفظ کند یا برای فعالیت و توانایی از دست داده‌اش، جایگزین بیابد.

آب درمانی

هیدروتراپی (آب درمانی) یک روشی درمانی با هدف کاهش درد و افزایش دامنه حرکات مفاصل با استفاده از آب می باشد که در فیزیوتراپی و کاردرمانی از آن استفاده می شود. امروزه پزشکان تاکید زیادی بر استفاده از این روش برای افراد مسن دارند.

این روش بدون تردید یکی از بهترین راهکارهای درمانی برای اکثر سالمندانی است که مشکلات استخوانی داشته و نیز در بهبود کیفیت خواب سالمندان موثر بوده و م یتواند به عنوان یک روش مداخله ای و غیر دارویی موثر برای این گروه سنی مورد توجه قرار گیرد.

کاردرمانی

کاردرمانی به عملکرد عمومی و کلی بدن کمک می‌کند؛ یعنی به‌دنبال ایجاد توانایی‌های عادی و معناداری چون مسواک زدن تا غذا درست کردن است. کاردرمانگران مرکز وقت زندگی به بیماران و سالمندان کمک می‌کنند تا فعالیت‌های جسمانی روزانه‌ خود را سروسامان بدهند و مهارت‌های لازم برای انجام برنامه روزانه مانند مراقبت از خود، انجام کارهای خانه، رفت‌وآمد و… را به‌دست بیاورند.

مددکاری

تقویت و آگاه‌سازی سالمندان نسبت به شناسایی توانایی‌ها و حل مشکلات خود توسط منابع و امکانات موجود با یاری مددکار اجتماعی، یکی از خدماتی است که به شیوه‌ای صحیح و لذت‌بخش برای سالمندان در مرکز “وقت زندگی” انجام می شود.